Jeżeli dopiero rozpoczynasz swoją przygodę z e-papierosem, wybór zarówno samego sprzętu, jak i odpowiedniego olejku może przysporzyć nieco trudności. Skąd więc wiedzieć, na jakie kwestie zwrócić uwagę? Co należy uwzględnić przy zakupie liquidów o pojemności 10 ml? Poznaj zatem nasze podpowiedzi.

Do czego służy liquid w e-papierosie?

Zanim doradzimy, jak wybrać odpowiedni liquid, skupimy się na samym produkcie. Jest to rodzaj specjalnego olejku zawierającego różne stężenie nikotyny oraz aromaty smakowe i zapachowe. Wlewany jest do specjalnego zbiorniczka w e-papierosie. W wyniku podgrzania zmienia swój stan skupienia z cieczy, przez co powstaje gęsta chmura, która trafia do płuc palacza, a następnie uwalniana jest na zewnątrz. Ten rodzaj dymu nie jest jednak szkodliwy dla otoczenia i przybiera zapach wybranego przez Ciebie aromatu.

Jakie są warianty liquidów?

Liquid to produkt, który dostępny jest wyłącznie w buteleczkach, których pojemność nie przekracza 10 ml. Oznacza to, że nie znajdziesz go w większych opakowaniach. Dlaczego? Wynika to z nowelizacji ustawy tytoniowej z 2021 roku, która jasno określa ten parametr.

Mniejsza buteleczka to jednak więcej możliwości częstej zmiany smaku. Liquidy o pojemności 10 ml występują w rozmaitych wariantach. Znajdziesz zarówno słodkie, owocowe, jak i te nieco bardziej orzeźwiające aromaty. Możesz przebierać spośród dziesiątek, a nawet setek propozycji. Przekonasz się o tym, odwiedzając kategorię e-sklepu https://e-liq.pl/Liquid-10ml-c291, w którym znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz do wapowania.

Jak wybrać najlepszy liquid 10 ml?

Zastanawiasz się, na jaki liquid warto się zdecydować? Pierwsze, co musisz zrobić, to ustalić poziom stężenia nikotyny. Wyrażana jest ona w miligramach na mililitr płynu. Parametr ten musisz dopasować do swoich indywidualnych potrzeb. Niektórzy, chcąc odzwyczaić się od nikotyny, kupują liquidy o coraz mniejszej zawartości nikotyny. Wybór jednak zależy od Ciebie i Twoich przyzwyczajeń.

Kolejną istotną kwestią jest smak liquidu. Osobom początkującym polecamy warianty owocowe, które są lubiane niemal przez wszystkich. Wiśnia, arbuz, jagoda, truskawka – możliwości jest naprawdę wiele. A może wolisz nutkę orzeźwienia? W takim razie ciekawą propozycją będą smaki z dodatkiem mięty lub tzw. chłodzika. Lubisz eksperymentować? Postaw zatem na jedno z ciekawych połączeń takich jak np. winogrono i czarna porzeczka, jabłko i mentol lub banan i truskawka.