Zgrabnie wyglądający brzuch to marzenie nie tylko wielu mężczyzn, ale tez kobiet. Wiele osób uważa, że ćwiczenia na sześciopak powinny obejmować jedynie mięśnie brzucha, jednak w rzeczywistości do uzyskania wymarzonej sylwetki koniecznie jest połączenie treningu na brzuch, kardio i zbilansowanej diety. Dzięki konsekwencji, motywacji i samozaparciu wystarczy zaledwie miesiąc, aby na naszym brzuchu widniał perfekcyjny zarys sześciopaku. Jak się za to zabrać? To takie proste!  

Zacznij budować sześciopak już dziś!

Wyobrażasz sobie, że trening mający doprowadzić do zbudowania zarysu sześciopaku będzie monotonny i wykańczający? Nic podobnego! Jeszcze do niedawna panowało przekonanie, że estetyczny kaloryfer na brzuchu można zbudować jedynie za pomocą morderczych serii brzuszków, jednak takie działanie jest jedną z najgorszych strategii, która nie prowadzi do wzmocnienia mięśni brzucha, a jedynie zakwasów i wycieńczenia. Zapominanie o treningu kardio i zdrowej diecie prowadzi do szybkiej utraty motywacji, braku efektów i w rezultacie – do zaprzestania aktywności fizycznej. 

Choć największe szanse na szybkie zbudowanie kaloryfera mają osoby szczupłe, ponieważ u nich tłuszcz nie przykrywa mięśni brzucha to jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby osoba mająca nieco większą wagę również zbudowała doskonałą sylwetkę. 

Kardio, dieta i ćwiczenia – rozwiewamy stereotypy 

Jeżeli Twoja waga Cię nie zadowala i pragniesz pozbyć się zbędnej oponki to zobacz jak łatwo możesz to zrobić. Co dokładnie kryje się pod tymi trzema elementami, o których słyszałeś już nie raz? Czy Dieta naprawdę musi być niesmaczna i nudna, a dobry trening kardio powinien oznaczać solidne zakwasy? Tylko zobacz! 

  • Dieta redukcyjna – dieta dla osób, które chcą zgubić dodatkowe kilogramy musi cechować się ujemnym bilansem kalorycznym, a ponadto w jej składzie powinna znaleźć się odpowiednia porcja białka, które jest naturalnym budulcem mięśni. Nie oznacza to jednak, że nie możesz jeść ulubionych potraw, wystarczy, że przygotujesz sobie jadłospis i dokładnie obliczysz kaloryczność każdego posiłku. Jeżeli nie przepadasz za produktami mlecznymi i nie masz pomysłu na uzupełnienie białka w organizmie to wypróbuj sprawdzone koktajle białkowe, dostępne w każdym sklepie sportowym;
  • trening kardio – jest nieodłącznym elementem każdego odchudzania ponieważ pozwala pobudzić metabolizm i spalić tkankę tłuszczową. Na początku należy wykonywać go 3 razy w tygodniu po około 30 minut w dni, w które nie trenujemy mięśni brzucha. Nawet jeśli początkowo będzie sprawiał Ci trudności to z czasem stanie się pestką; 
  • ćwiczenia na mięśnie brzucha – muszą być dokładnie dobrane do naszych możliwości. Każdy rodzaj takiej aktywności powinien angażować możliwie jak najwięcej mięśni brzucha, aby móc szybko zobaczyć efekty. 

Teraz już wiesz jak w krótkim czasie zbudować doskonały sześciopak, zacznij swój trening już dziś, a za miesiąc o tej porze spójrz z dumą w lustro. Powodzenia!