Toyota jest liderem sprzedaży samochodów w naszym kraju, ale ten japoński producent jest ceniony przez kierowców na całym świecie! Auta producenta cieszą się wysoką niezawodnością i jakością wykonania, a do tego są nisko awaryjne. Powoduje to, że coraz więcej rodzin decyduje się na zakup pojazdu japońskiego producenta. Jakie auta Toyoty będą najlepsze dla mniejszych i większych rodzin?

Dlaczego warto wybrać samochodów Toyota dla rodziny?

Samochody z oferty Toyoty są bardzo mocno zróżnicowane i każda rodzina znajdzie coś dla siebie w zależności od swoich potrzeb. Auta japońskiego producenta oferują różne wielkości bagażnika, liczb miejsc siedzących oraz nadwozi. Dodatkowo, każde z nich ma zaawansowane systemy bezpieczeństwa, które w wielu rodzinach stanowią ogromny priorytet przy poszukiwaniu nowego auta.

Toyota przywiązuje ogromną wagę zarówno do komfortu jazdy, jak i bezpieczeństwa. W nowoczesnych modelach marki można znaleźć specjalistyczne punkty do mocowania fotelików dziecięcych ISOFIX, wyłącznik przedniej poduszki powietrznej dla pasażera z przodu, a także komplet 7 poduszek bezpieczeństwa.

To oczywiście nie wszystko. Marka bardzo mocno inwestuje w systemy wspierające bezpieczeństwo jazdy, dlatego niech Was nie dziwi, że w większości aut Toyoty znajdziecie takie rozwiązania, jak: ABS, EBD, ESP, VSC, BA, TRC. To systemy wspomagające układ kierowniczy, hamulcowy i zawieszenia i stanowią one już standard wyposażenia w nowych autach Toyoty.

Jednym z bardzo istotnym systemów jest Toyota Safety Sense, którego celem jest w inteligentny sposób zminimalizowanie ryzyka kolizji. W zależności od modelu, w ramach tego systemu można znaleźć układ wczesnego reagowania w razie ryzyka zderzenia z systemem wykrywania pieszych, układ ostrzegania i niezamierzonej zmianie pasa ruchu, aktywny tempomat, układ rozpoznawania znaków drogowych czy wykrywania zmęczenia kierowcy.

Rodzinny samochód z dużym bagażnikiem – jakie opcje od Toyoty warto rozważyć?

Rodziny poszukujące rodzinnej Toyoty z dużym bagażnikiem powinny sprawdzić modele:

  • PROACE Verso – to auto o maksymalnej pojemności bagażnika 4554 litrów, bez 2 i 3 rzędu siedzeń, w wersji Long. W tym samochodzie zmieści się dosłownie wszystko! W tym mikrobusie może komfortowo podróżować cała rodzina, zarówno na co dzień, jak i na dłuższe wyprawy wakacyjne.
  • PROACE CITY Verso – mikrobus stworzony z myślą o aktywnej rodzinie, której zależy na wysokim komforcie jazdy, przy zachowaniu wszechstronności i bezpieczeństwa. Wielkość bagażnika w tym modelu wynosi od 597 litrów do 2126 litrów.
  • Land Cruiser – model z 7-miejscami oferuje pojemność bagażnika od 104 do 1833 litrów przy złożonym 2 i 3 rzędzie siedzeń. Auto jest potężne i ma doskonałe właściwości jezdne. Świetnie prowadzi się w każdych warunkach pogodowych, dbając o bezpieczeństwo kierowcy i wszystkich pasażerów.
  • Rav4– w tym aucie pojemność bagażnika wynosi od 580 litrów do 1690 litrów, przy złożonej kanapie. Świetny SUV do codziennej jazdy w mieście oraz w dłuższe trasy całą rodziną!
  • Prius+ – to 7-miejscowy van, który oferuje bagażnik o pojemności od 200 litrów do nawet 1750 litrów! Model przypadnie do gustu zwłaszcza tym, którzy poszukują ekologicznych rozwiązań i rozglądają się za hybrydowymi wersjami.