Są takie rzeczy czy prace, które zupełnie nie należą do przyjemnych i jeżeli tylko można, chętnie się je odkłada. Jedną z nich jest organizowanie przeprowadzki. Trzeba przyznać, że już na samą myśl człowiek zaczyna odczuwać niemałe zdenerwowanie. Każdy kto kiedykolwiek się przeprowadzał i musiał spakować wszystkie swoje rzeczy wie, o czym mowa. Jednak przeprowadzki nie można opóźniać w nieskończoność. Dziś doradzimy Wam, jak zorganizować przeprowadzkę od A do Z. Poznajcie pewne rady.

Dobra firma przeprowadzkowa to podstawa

Możecie się łudzić, że uda Wam się zorganizować przeprowadzkę samodzielnie i jeszcze przewieziecie wszystkie swoje meble. Ale tak nie jest. Wynajmowanie na własną rękę busów czy innych większych samochodów i pakowanie do nich wszystkich swoich rzeczy i tak nie wyjdzie tak jak planowaliście. Dlatego też najlepiej od razu wynająć firmę, która zajmuje przeprowadzkami. W ten prosty sposób zaoszczędzicie sporo czasu, ale też nerwów. Duże znaczenie ma fakt, że takie firmy dysponują odpowiednią flotą samochodów i dzięki temu cała przeprowadzka zostanie przeprowadzona naprawdę szybko. Takie samochody przystosowane są nawet do dużych i ciężkich mebli. Posiadają też odpowiednie zabezpieczenia. Oczywiście firm zajmujących się przeprowadzkami jest dużo. Jak więc znaleźć najlepszą? Na pewno warto sprawdzić referencje. Im więcej dobrych opinii i im większe doświadczenie, tym lepiej. Do tego też sprawdźcie jaką flotą samochodów dana firma dysponuje. Niby mała rzecz, a jednak bardzo ważna.

Odpowiednie zabezpieczenie przedmiotów jest ważne

Skoro już wiecie jaką firmę wynajmiecie, to czas zacząć pakować swoje rzeczy. W tym przypadku musicie pamiętać o tym, aby dobrze je zabezpieczyć tak, aby nic nie uległo uszkodzeniu. Należy więc użyć kartonów. Niezbędne są także wkłady wypełniające. Możecie wybrać wkłady z gąbki, ale też postawić na ekologiczne. Jednocześnie pamiętajcie, aby właściwie przygotować np. środki czystości czy inne płynne produkty. Tutaj nie wystarczy tylko sprawdzić zakrętek, bo pod wpływem drgania, które może następować podczas transportu, zakrętki mogą się poluzować, a to może spowodować wypłynięcie zawartości. Dlatego też każdy z nich należy dodatkowo zakleić grubą i szeroką taśmą klejącą. Przypominamy też by każdy karton dobrze opisać, tak by znalezienie rzeczy, których akurat potrzebujecie było szybkie i łatwe. Bardzo delikatne rzeczy powinniście owijać folią bąbelkową. Ale to nadal nie wszystko o czym musicie pamiętać, bo ważne jest również to, by pakować się pomieszczeniami. Aby dodatkowo zaoszczędzić miejsce, np. garnki, pakujecie tak by w największym znajdował się mniejszy, a potem najmniejszy – coś na wzór matrioszki.

Dobre walizki są niezbędne

Przydadzą się też walizki na kółkach. Jeżeli takowych nie macie to koniecznie odwiedźcie dobry sklep z walizkami, gdzie zaopatrzycie się w mocne modele. My możemy wam polecić takie wykonane z tworzywa ABS, które jest odporne na uszkodzenia mechaniczne. Zatem będzie dobrze chronić rzeczy przed uszkodzeniem. Pamiętajcie też, że walizka powinna być wyposażona w kołka, które obracają się wokół własnej osi, bo zapewnia to jeszcze większą wygodę i ułatwienie podczas prowadzenia takiej walizki. Do walizek możecie spakować odzież, obuwie, ale też sprzęty typu laptop. Niezbędna na pewno będzie duża walizka, która sporo pomieści, choćby książek. Zatem poza kartonami walizki są także must have.

Walizka średnia i wszystko jasne

Po dotarciu do nowego mieszkania zapewne nie będziecie mieli ochoty na rozpakowywanie wszystkich swoich rzeczy. Jedyne o czym pomyślicie to odpoczynek i dobra kolacja. Ale jak w tych wszystkich kartonach znaleźć czajnik, kubki i jedzenie? Rozwiązanie jest proste. Wystarczy tylko średnia walizka. Otóż należy spakować do niej najpotrzebniejsze rzeczy, które będą Wam potrzebne, gdy już się przeprowadzicie, a jeszcze nie rozpakujecie. Zatem co do niej spakować? Podstawowe przybory toaletowe, czajnik, trochę jedzenia oraz odzież na kolejny dzień. No chyba, że macie wolne, to wtedy zapewne kolejnego dnia od rana czeka Was sporo pracy.