Bedoes, czyli Borys Przybylski to polski raper, założyciel zespołu 2115 Gang oraz autor tekstów. Urodził się w 21 kwietnia 1998 roku w Bydgoszczy. Obecnie należy do wytwórni SBM Laber i ma na swoim koncie liczne współprace z takimi raperami jak Solar, Białas, Taco Hemingway, Quebonafide oraz White 2115. Mimo młodego wieku artysta zbiera same najlepsze notowania i już teraz posiada bogate doświadczenie zarówno sceniczne, jak i muzyczne. Poznajmy jego dyskografię i historię. 

Bedoes i jego dyskografia 

Borys Przybylski wychował się na osiedlu Bartodzieje. W dzieciństwie zajmowały się nim mama oraz babcia. Gdy miał 13 lat tworzył pierwsze utwory, a zaledwie 2 lata później nagrał takie mixtape’y, jak Gucci Watch, Najgrubszy z najmłodszych czy też Ganesha’s Blessing. Kiedy Bedoes stał się absolwentem gimnazjum zrezygnował z dalszej nauki i poszedł swoją muzyczną ścieżką. 

W 2014 roku wypuścił limitowany nakład mixtape’u o nazwie TBK. Kilka lat później ten album trafił na listę Najdroższych i najtrudniej dostępnych płyt w polskim rapie. We wrześniu 2016 roku ukazał się pierwszy singiel Bedoesa o nazwie Gang, Gang, Gang, w tym samym czasie raper zapowiedział wydanie albumu, który tworzył wraz z Kubim.  16 grudnia ukazał się singiel „Biały i młody”, a następnie kolejne utwory. Całość sukcesu artystycznego zwieńczała trasa odbywająca się po całej Polsce o nazwie „Aby śmierć miała znaczenie Tour” 

Bedoes nie osiadł na laurach i na przestrzeni olejnych lat wydawał takie utwory, jak Gustaw, 05:05, Filipiny,  Wow. Oprócz tego raper wdawał się w potyczki słowne z innymi sławnymi artystami tworząc utwory mające na celu zwyciężenie bitwy raperskiej. 14 listopada 2018 roku odbyła się premiera singla „Janosik”, który osiągnął niebywały sukces komercyjny i dotarł aż do 39 miejsca listy Airplay, a także wpisał się na listy utworów granych na różnych stacjach radiowych. Zaledwie miesiąc później odbyła się premiera albumu, który zadebiutował na Polskiej Liście Przebojów – OLiS. Nowy krążek Bedoesa sprzedał się w ponad 30 000 egzemplarzach i uzyskał status platynowej płyty. 

W maju 2019 roku fani zakochali się na nowo w twórczości Bedoesa, który tym razem wraz z zespołem Golec uOrkiestra stworzył utwór „Górą Ty”. Następnie artysta wypuścił utwór „Michelangelo”, który zapowiadał stworzenie kolejnego albumu. Kolejnym wielkim sukcesem okazał się singiel „Nadchodzi lato”. 17 października 2019 roku raper przygotował niezwykły prezent dla swojej dziewczyny i opublikował utwór o nazwie „Jesteś ładniejsza niż na zdjęciach (na zawsze)”. 

Kolejna płyta Bedoesa nosi nazwę „Opowieści z Doliny Smoków” i jest wykonana przy współpracy z Lankiem, jako producentem. Już w listopadzie 2019 roku Borys poinformował swoich fanów, że zaledwie 2 tygodnie przed premierą płyta została sprzedana w ponad 15 tysiącach egzemplarzy. Z całą pewnością każdy z nas wierzy, że młody raper ma przed sobą świetlaną przyszłość i jeszcze nieraz nas zaskoczy swoim niezwykłym talentem.