Wypracowanie mocnych, umięśnionych i pozbawionych „motylków” ramion to marzenie niejednego z nas. Dzięki doskonale rozbudowanym mięśniom w tej partii ciała zwiększa się nie tylko nasza pewność siebie, ale też motywacja do wykonywania codziennych obowiązków z większą siłą. Mięśnie ramion służą nam na co dzień podczas podnoszenia wielu przedmiotów. Mocny chwyt i łatwość wykonywania zadań to coś, co okazuje się być nieocenione w wielu miejscach pracy. Zobacz jakie ćwiczenia na ramiona wykonywać, aby móc w krótkim czasie zobaczyć efekty i cieszyć się piękną, wyrzeźbioną sylwetką. 

Ćwiczenia na ramiona w domu 

Do wykonywania najbardziej efektownych ćwiczeń wcale nie potrzebujesz drogich sprzętów i karnetów na siłowni. Aby zbudować odpowiednią sylwetkę wystarczą chęci, motywacja, zdrowa dieta i dopasowana do naszych możliwości aktywność fizyczna. Jednym z najczęściej polecanych ćwiczeń zarówno dla początkujących, jak i dla zaawansowanych osób jest unoszenie ramion. Aby je wykonać wystarczy stanąć w rozkroku z delikatnie ugiętymi kolanami, prostymi plecami i napiętym brzuchem. Następnie należy zgiąć ręce w łokciach i energicznie prostować je nad głową. Na początek warto wykonywać po 3 serie tego ćwiczenia, w których znajdzie się 20 – 25 powtórzeń. 

Jeśli to ćwiczenie masz już za sobą to teraz spróbuj wyprostów w tył. Pozycja do takiej aktywności fizycznej wygląda podobnie jak w przypadku unoszenia ramion z wyjątkiem tułowia, który musi być lekko pochylony do przodu. W takiej pozycji należy prostować ręce jak najbardziej w tył, dzięki temu wypracujemy u siebie tricepsy. Tak, samo, jak w przypadku poprzedniego ćwiczenia powinniśmy wykonywać jednorazowo około 20 powtórzeń.

Kolejnym ćwiczeniem jest unoszenie ramion do klatki piersiowej. Stajemy w rozkroku, a ramiona opuszczamy luźno wzdłuż tułowia. Następnie energicznym ruchem przyciągamy je do klatki piersiowej. Z tej pozycji możemy śmiało przejść do kolejnej aktywności, którą wykonujemy w skłonie. Stojąc w rozkroku pochylamy ciało do przodu i opuszczamy ręce do dołu. Potem rytmicznie i równocześnie unosimy ramiona do boków w taki sposób, aby tworzyły one prostą linię. To ćwiczenie z całą pewnością pomoże na „motylki”, czyli nieestetyczne fałdy skóry, występujące w dolnej części ramion. 

Ostatnim ćwiczeniem, angażującym nie tylko ramiona, ale też mięśnie klatki piersiowej są tradycyjne pompki. Połóż się na brzuchu, a następnie oprzyj swój ciężar ciała na dłoniach rozstawionych na szerokość barków i palcach u stóp. Następnie rytmicznie zginaj i prostuj ręce. Jeżeli taka forma aktywności jest dla Ciebie zbyt ciężka to możesz na początku opierać się na kolanach. Dzięki takim ćwiczeniom w którym czasie zobaczysz zadowalające efekty a wykonywanie codziennych obowiązków będzie łatwiejsze i przyjemniejsze.