Słabe oświetlenie niszczy stan Twojego portfela i Twoje bezpieczeństwo. Zauważysz to przy naprawie zawieszenia zniszczonego przez drogowe ubytki, w które notorycznie wpadasz, bo ich nie widzisz. Nie widzisz również dokładnej sytuacji na drodze. To szczególnie niebezpieczne w nadchodzących zimowych miesiącach, kiedy na drogach panują śliskie warunki. Wystarczy, że źle ocenisz odległość od zakrętu i gwałtownie zahamujesz, a możesz efektywnym wjazdem bokiem zaliczyć barierkę, czy rów. Napraw słabe światła w aucie, a przywrócisz sobie komfort i bezpieczeństwo prowadzenia. W tym poradniku poznasz 3 najlepsze metody na naprawę słabego oświetlenia. Każda różni się kosztami i ma kilka specyficznych cech. Poznaj wszystkie i dobierz tę dopasowaną do Twojego problemu, a będziesz zadowolony z rezultatów naprawy. Zapraszamy!

1. Wymiana reflektora, która jest niezbędna tylko w 1 przypadku

Skoro lampa słabo świeci, to trzeba ją wymienić. Paczka z nowymi reflektorami przyjdzie w ciągu 3 dni. Szybko wymienisz lampy i po kłopocie. Wszystko byłoby super, gdyby nie jedna wada takiego rozwiązania.

Nowe reflektory do kilkuletnich samochodów potrafią kosztować kilka tysięcy złotych za sztukę. Większość producentów wyposaża swoje pojazdy w zaawansowane technologie oświetleniowe, które zapewniają bezpieczeństwo i komfort prowadzenia. I odpowiednio dużo kosztują. Ceny z przedziału od 3 do 5 tysięcy za reflektor to norma. Nic dziwnego, że po zapoznaniu się z cenami oryginalnych lamp, szukasz alternatywnego rozwiązania. Wydawać 5000 złotych za reflektor, bo ten obecny trochę słabo świeci – taki biznes nie prezentuje się zbyt atrakcyjnie. Tym bardziej że nie brakuje w internecie chińskich reflektorów za 1000 złotych, które wyglądają identycznie i według opisu na stronie działają jak te oryginalne. 5 razy niższa cena za to samo to dość kusząca propozycja, kiedy nie znasz haczyków takich ofert. A haczyków jest co najmniej kilka.

Problemy z montażem wynikające z braku fabrycznych uchwytów, czy miejsc na śrubki. Słaba jakość wykonania widoczna na pierwszy rzut oka. Szybko przepalające się żarówki, które mogą uszkodzić instalacje elektryczną samochodu. To jedynie kilka wad chińskich zamienników. Jak już kupujesz nowy reflektor, to koniecznie oryginalny. Wydasz 5000 złotych, ale skutecznie rozwiążesz problem i zapewnisz sobie bezobsługowe korzystanie z oświetlenia na kolejne lata. Pamiętaj, że taki wypadek to jedyny sposób na naprawę tylko 1 przypadku. Jeśli nie dotyczy Cię ten problem, to masz do wyboru 2 kolejne rozwiązania, które są znacznie tańsze i równie skuteczne.

Wymiana reflektora jest konieczna tylko po stłuczce, w której ucierpiała lampa. W takich przypadkach nie masz możliwości naprawy samej lampy i musisz kupić nową za te kilka tysięcy złotych. Jeśli nie miałeś stłuczki i Twoje lampy słabo świecą, zakup nowych reflektorów będzie bezsensownym wydatkiem. Możesz pozbyć się problemu znacznie taniej i skutecznie dzięki 2 kolejnym sposobom na naprawę słabych reflektorów.

2. Polerowanie klosza – Powierzchowne rozwiązanie, które może NIE pomóc z 1 powodu

Żeby Twoje reflektory świeciły na maksimum swoich możliwości, muszą zostać spełnione 3 warunki. Pierwszy z nich to prawidłowo działająca żarówka. Drugi poznasz za chwilę. A trzeci to przejrzysty klosz, bez którego pozostałe elementy nie zapewnią Ci wydajnego oświetlenia, nawet jeśli będą nowe. To dlatego światło reflektorów nie zmienia się po wymianie żarówki. Oświetlenie zatrzymuje się na zżółkniętym, matowym, czy porysowanym kloszu lampy. Możesz sobie z tym tanio i szybko poradzić dzięki polerowaniu reflektorów.

Zlecenie polerowania reflektorów w profesjonalnym serwisie lamp samochodowych, takim jak Vroomer, będzie Cię kosztować 200 złotych / sztuka. Jeśli zdecydujesz się na samodzielne polerowanie klosza, to za niezbędną chemię samochodową zapłacisz około 100 złotych. Ponadto poświęcisz na wykonanie zabiegu około 2 godzin. W takim czasie dowiesz się, jak przeprowadzić polerowanie klosza oraz je wykonasz. Po tych kilku godzinach może się jednak okazać, że Twoje reflektory dalej słabo świecą. Sytuacja na pewno będzie wyglądać trochę lepiej, ale wciąż będziesz niezadowolony ze swojego oświetlenia. To dlatego, że nie został spełniony drugi z 3 warunków niezbędnych do wydajnej pracy reflektorów.

Wymieniłeś żarówkę i wypolerowałeś klosz, a reflektor dalej słabo świeci? To dlatego, że odbłyśnik w Twojej lampie jest matowy. Odbłyśnik to element reflektora, który otacza żarówkę. Działa to w prosty sposób. Żarówka daje światło, a odbłyśnik je odbija. Kiedy wszystko działa prawidłowo, Twoje reflektory świecą na maksimum swoich możliwości. Ale matowy odbłyśnik niszczy cały proces. Matowość sprawia, że światło żarówki nie jest odbijane. W efekcie Twoje reflektory słabo świecą. W takim wypadku konieczne będzie coś więcej niż polerowanie klosza.

3. Regeneracja reflektorów, czyli świetna metoda na naprawę każdego problemu z lampami samochodowymi

Regeneracja lamp samochodowych rozwiąże Twój problem słabego oświetlenia bez względu na przyczynę. W Vroomer oferujemy odnawianie reflektorów, w ramach którego:

  • wypolerujemy problematyczny klosz lampy, dzięki czemu matowy, żółty, czy porysowany klosz przestanie sprawiać problemy z przepuszczaniem światła. Wypolerowany klosz będzie idealnie przepuszczał światło, co wpłynie pozytywnie na zasięg Twojego oświetlenia.
  • zajmiemy się metalizacją matowego odbłyśnika, który po regeneracji będzie pięknie błyszczał i świetnie odbijał światło żarówki. To sprawi, że Twoje reflektory będą świeciły na maksimum swoich możliwości.
  • wykonamy konserwację mechanicznych elementów reflektora. Dzięki temu lampy będą bezobsługowe przez kolejne lata.

W skrócie – Twój obecny reflektor po regeneracji w naszym serwisie lamp samochodowych będzie wyglądał i działał jak nowy. Kliknij link powyżej i sprawdź sam!

Będzie wyglądał i działał jak nowy, ale będzie to kosztowało znacznie mniej niż nowa lampa. Dla przykładu nowy reflektor do BMW Serii 5 F10 F11 po liftingu kosztuje około 3500 złotych. A regeneracja lamp w Vroomer w przypadku tego modelu kosztuje 800 złotych. Właściciel takiego BMW oszczędza 2700 złotych, kiedy wybiera regenerację zamiast nowej lampy. Kliknij link powyżej i dowiedz się, ile Ty zaoszczędzisz.

Nie zwiększysz wspomnianych oszczędności, kiedy sam przeprowadzisz regenerację. Przy polerowaniu wystarczyła stówka na chemię samochodową. Przy regeneracji niezbędne będzie jeszcze kilka elementów. Trochę narzędzi kupisz za kolejną stówkę. Ale komory próżniowej służącej do metalizacji odbłyśnika nie kupisz za stówkę, czy dwie. A jak już wiesz, bez błyszczącego odbłyśnika, nie ma dobrego oświetlenia samochodowego. Dlatego warto zainwestować i zlecić odnawianie reflektorów profesjonalistom. Powierz swoje reflektory firmie Vroomer, a z pewnością będziesz zadowolony z rezultatów regeneracji.

Podsumowanie

Słabe światła w aucie są bardzo groźne dla Twojego bezpieczeństwa i portfela. W tym poradniku poznałeś 3 metody na naprawę słabego oświetlenia, dzięki którym skutecznie pozbędziesz się problemu. Wybierz sposób naprawy zgodnie z Twoim problemem, czyli:

  • stłuczka, reflektor nie do odratowania – wymiana lampy na nową,
  • TYLKO matowy, żółty, czy porysowany klosz, który nie przepuszcza światła – polerowanie klosza (możesz zlecić to firmie Vroomer bądź poświęcić stówkę na narzędzia i 2h czasu na polerowanie),
  • matowy odbłyśnik, który nie odbija prawidłowo światła żarówki bądź problem, którego nie jesteś w stanie zdiagnozować – profesjonalne odnawianie reflektorów w Vroomer.

Uwzględnij nasze wskazówki przy wyborze metody naprawy problemu, a z pewnością będziesz zadowolony z efektów. Sprawdź sam!